تبلیغات
K1 - معرفی حسین اجاقی

 حسین اوجاقی قهرمان ارزنده‌ای است كه بارها پرچم كشورش را در جای جای جهان به اهتزاز درآورده وی فرزند ارشد خانواده‌ای 6 نفره می‌باشد، پدرش كارمند صنایع دفاع بوده و در خانواده او علاوه بر وی امیر اوجاقی برادرش نیز توانسته چند عنوان جهانی در سن‌شو و مهدی اوجاقی دیگر برادر او نیز در بوكس‌های داخلی مقام‌آور باشد.

وی دارای مدرك فوق‌لیسانس رشته مدیریت تربیت بدنی و مجرد می‌باشد. حسین اوجاقی نیمه شب هشتم شهریور یك هزار و سیصد و پنجاه و چهار در بیمارستان فیروزگر تهران دیده به جهان گشوده، زندگیش را در جنوب شهر تهران منطقه شهر ری ادامه داده، ورزش را در سن هشت سالگی با ژیمناستیك آن هم بطور هفته‌ای سه جلسه آغاز نموده سپس در دوازده سالگی (1366) به كان‌ذن‌ریو روی آورد و نزد اولین استاد رزمی خود، نیك‌روش ورزشهای رزمی را با هفته‌ای سه جلسه آغاز نمود. دوران نوجوانی او با كلنجارها و سرشاخ‌شدن با هم سن و سالهایش سپری شد. وی به تمرینات مستمر و كلاسیك خود زیر نظر مربیش با نظم، خاصی ادامه داد.

پس از چند سال با افتتاح كلاس كیك بوكس در منطقه شهر‌ری توسط همان مربی وی به سوی رشته‌های كیك بوكس روی آورد این روش تا سال 1372 ادامه یافت، پس از آن با مرحوم فریدون مالكی (یكی از نام‌آوران رشته‌های رزمی ایران) آشنا شد و در لباس شاگردی به تمرین پرداخت به زعم وی شخصیت رزمی‌اش نزد ایشان شكل گرفت و احساس تكامل در هنر رزمی به او دست داد وی معتقد است از لحاظ تكنیك و مسائل مربوط به هنر رزمی هر آنچه دارد را مدعون مرحوم مالكی می‌باشد در كنار اینها بوكس را نزد حاج آقا محمدی باز هم در همان محله تهران ادامه داد، پس از چند سال نگاه وی به ورزش حرفه‌ای جلب شد چرا كه او بصورت حرفه‌ای تمرین می‌كرد، اما او احساس کرد در مسابقات حرفه‌ای جای خالی پرچم ایران احساس می‌شود هر چند در برخی از رشته‌ها و در قسمت آماتور پرچم كشورش به اهتزاز در می آمد، اما حسی درونی او را به حضور در میادینی بزرگتر فراخواند این حس باعث شد تا برای ارضای نیاز درونی خود به مسابقات حرفه‌ای روی آورد

* تكنیك برتر مبارزاتی اوجاقی

بیشتر سعی می‌كند از تمام ضربات دست و پا استفاده كند و فنون درگیری را هم داشته باشد اما ضربه پا بالا (های كیك) وی چیزی دیگر است و او را راضی می‌كند.

 

* به آنچه كه خواسته رسیده یا نه

پاسخ وی در این خصوص منفی بود چرا كه اعتقاد دارد هر گاه به آنچه كه می‌خواهی برسی این درست زمانی است كه انگیزه اصلی كه همان ادامه روند پیشرفت است را از دست خواهید داد.

 

* آخرین برنامه حرفه‌ای كه حسین در پیش رو دارد

بنا به دعوتی از طرف یكی از باشگای ژاپنی به توكیو (ژاپن) رفتم و نزد كوبوسان رفتم وی با هماهنگی با مسئولین سازمان K-1 ژاپن آقای كانی گاوا و ایشی كای‌چو و توافق انجام شده به عضویت تیم K-1 جهت حضور در رقابتهای 11 ژوئن 2006 (مسابقات آزاد بین سازمان K-1 و سانداچین) تیم سانداچین با قهرمانان نامی ساندا و در تیم K-1 نیز قهرمانان نامی این سازمان از جمله آلن كرایف (روسیه) و… تیم را همراهی می‌كند در وزن 80 كیلو افتخار همراهی این تیم را دارم یكی از حسن‌های K-1 این است كه از هر فرد از تیم K-1 با پرچم كشورش وارد مسابقات می‌شود و این یكی از شرط‌های من بوده.

 

* بهترین برد

بازیهای آسیایی بوسان و كسب مدال طلای این دوره برای من شیرین بود چرا كه توانستیم با این طلا چند پله كشورم در بین كشورهای آسیایی صعود کند.

 

عناوین

 

مدال     محل مسابقات     سال     رشته    عنوان مسابقات

نقره              چین           ۲۰۰۷    سن شو       جهانی

 

طلا               ایتالیا            1997       سن‌شو          جهانی

 

طلا           هنگ‌كنگ          1999       سن‌شو          جهانی

 

نقره            ارمنستان           2001       سن‌شو          جهانی

 

برنز           ماكائو              2003       سن‌شو          جهانی

 

طلا             ایتالیا              2001       ساندا          جام‌جهانی

 

طلا         شانگهای (چین)      2002      سن‌شو         جام‌جهانی

 

طلا             ایتالیا              2005       ساندا          جام‌جهانی

 

نقره             تایلند              1998     سن‌شو       بازیهای آسیایی

 

طلا      بوسان (كره‌جنوبی)    2002      سن‌شو      بازیهای آسیایی

 

طلا           ویتنام               2000       سن‌شو      قهرمانی آسیا

 

طلا          میانمار              2004       سن‌شو       قهرمانی آسیا

 

طلا          تركیه                1998       سن‌شو          بین‌المللی

 

طلا        ارمنستان              1999       سن‌شو          بین‌المللی