تبلیغات
K1 - بیوگرافی و عکس آندرتیکرشامل القاب زیر میباشد:

Texas Red اولین لقبی بود که به مارک اختصاص داده شد. سپس با نام Mean Mark Callous در WCW ظاهر شدکه عمر حضورش در WCW زیاد نبود. سپس The Punisher. در سال 1990 میلادی وارد WWF شد و نام خود رابه The Undertaker تغییر داد. از سال 1990 تا 1994 که در WWF حضور داشت را به دوران Phoem مارک مشهور بود. لقب وی هم تا سال 94 The Deadman بود. او در تمام عمر کشتی خود هیچگاه یک کاراکتر را انتخابنکرد. از سال 94 به بعد کم کم مارک شخصیتش را تا حدی تغییر داد و لقبی به نام The Man From The Darksideرا که یکی از مشهورترین القاب وی به شمار میرفت را به خود اختصاص داد. او تا سال 97 کاراکتر خود را عوض کرد تا اینکه از سال 97 گروهی به نام Ministry of Darkness تشکیل داد و کراکتر خود را به Lord of Darknessغییر داد. کشتی گیران نظیر Bradshaw,viscera,faarooq و... در این گروه حضور داشتند. سپس همان Deadman سابق تبدیل شد به American Bad Ass که این هم مدتی طول کشید تا سال 2004 که دوباره مارک Deadman سابقشد.
البته نه به کیفیت سالهای 90 تا 94. تا سال 2000 فن نهاییش Tombstone نام داشت که از سال 2000 به بعدفنی به نام The Last Ride برای خود انتخاب کرد. او اولین کسی را که با این فن ناکار کرد Edge بود که در سال 2000این اتفاق افتاد.

مارک کالوی در زندگی خودش 2 بار ازدواج کرده. Jodi Lynn همسر اول مارک بود که در تاریخ فوریه 1989 یعنی در بدو ورود به کشتی کج با وی ازدواج کرد. مارک از جودی صاحب 2 فرزند شد که هردو پسر بودند یکی از پسرانش گانر نام داشت که در سال 1993 به دنیا آمد ودیگری که کوین نام داشت در سال 96 بدنیا آمداو در سال 1999 از همسرش(جودی) جدا شد و یک سال بعد برای دومین بار ازدواج کرد. همسر دوم کالو
سارا کالوی نام داشت که از خویشان مارک به حساب میامد. آنها صاحب 2 فرزند شدند که اولی دختر بود که در سال 2002 به دنیا آمد. دومی هم در تاریخ می 2005 به دنیا آمد که گراسیه نامیده شد.
مارک قبل از اینکه یک کشتی کج کار حرفه ای شود یک بسکتبالیست حرفه ای بوده و همین عامل سبب بلندشدن قد وی شده است. او در زندگی واقعی خود قدی کوتاهتراز زمانی که در کشتی کج بود داشت. وی برایلندتر شدن قدش تمرینات فشرده ای را پشت سر گذاشت.

پدر وی فرانک کالوی نام داشت که در سال 2003 فوت شد. نام مادر مارک کاترین بود و برادرانش هم پاول,مایکل, دیوید و تیموتی نام داشتند که همه آنها از آندرتیکر بزرگتر بودند. پاول بزرگترین برادر مارک در یکیاز شهرهای امریکا در اداره پلیس کار میکند. برخلاف شایعاتی مبنی بر اینکه Kane برادر وی هست او برادری به نام گلن(کین) ندارد. بهترین دوست مارک نامش برایان لی میباشد. جالب هست که بدانید برایان در
سامراسلم 94 با نام Fake Undertaker در مقابل تیکر حاضر شد که شکست سختی از آندرتیکر خورد.
خالکوبی که روی گردن به نام Sara دارد را از موقعی که با او ازدواج کرد همچنان نگه داشته.

یکی از فینیشر های آندرتیکر Tombstone میباشد ولی او همیشه از این فن استفاده نمیکند.دلیلش همآن هست که او زانوی حساسی دارد و بارها به شدت صدمه دیده.این فن هم به زانوها فشار زیادی را میاورد. از فنهای دیگر تیکر میتوان به Old School اشاره کرد که از همان اول این فن را اجرامیکرد.(راه رفتن روی طنابها). فن جدیدی که او برای خودش انتخاب کرده نامش Taking Care ofBusiness میباشد که سابقه تسلیم کردن با این فن را هم دارد.

از افتخارات او در کشتی کج میتوان به:

قهرمانی سنگین وزن جهان برای 4 بار- قهرمانی کمربند World Tag Team برای 6 بار به همراهیkane,steve austin,big show,the rock - قهرمانی Hardcore در WWF برای یک بارالبته افتخارات دیگری هم دارد که در لیگهای قبل از WWF به آنها دست یافته بود.

مارک اولین قهرمانی جهان را در سال 1991 کسب کرد که بعد از شکست دادن Hulk Hogan ایناتفاق افتاد. در سالهای 95 در چندین مسابقه با ماسک حاضر شد. دلیل این کار هم این بود که در یک مسابقه در مقابل Mabel بعد از خوردن فنی از میبل چشمان وی به شدت آسیب دید و مجبورشد تا با ماسک در رینگ حضور پیدا کند.تیکر تنها کج کاری میباشد که در فیلمهای بالیوودی حضورپیدا کرده.نام فیلم وی خیلادی نا خیلادی که تیکر در این فیلم هندی صحبت میکند!!!

او 4 بار کمربند جهان را از Hulk Hogan گرفته. آخرین باری که تیکر کمربند جهان را در دستانخود دید مربوط میشود به Judgment Day 2002 که بعد از شکست Hogan کمربند را مال خودکرد. مارک کالوی از سال 1990 تا 1993 در WWF به هیچ وجه در بازی تک به تک نباخته بود و این رکورد ارزنده ای هست. منجر مارک در WCW کسی نبود جز Paul Heyman. سپس منجرشTeddy Long شد و Skandor Akbar شدند. قبل از ورود به WWF تیمی تشکیل شد به نام Skyscrapers که او به همراه Sid Vicious اعضای تیم را تشکیل میدادند.

تیکر در 13 رستلمینیا باختی را تجربه نکرده و تمامی مسابقات این PPV را با موفقیت سپری کرده.
حریفان وی به ترتیب در رستلمینیا ها:

Jimmy Snuka در Wrestlemania VII

Jake Roberts در WM VIII

Giant Gonzalez در WM IX

King Kong Bundy در WM XI

Diesel یا همان Kevin Nash در WM XII

Sycho Sid در WM 13

Kane در دو Wrestlemania که اولی WM XIV و دومی WM XX بودند.

Big Bossman در WM XV

Triple H در WM X7

Ric Flair در WM X8

Big Show و A-Train در WM XIX

و بالاخره Randy Orton در WM 21

Paul Bearer منجر سابق تیکر تقریبا از ابتدا با وی بوده. ولی در سال 98 پاول برر کین را بر تیکر ترجیح داد و مدتی نیز منجر کین شد. بعد از مدتی که تیکر کاراکتر خود را به Ministry تغییر داد پاول دوباره منجر تیکر شد. بعد از اینکه آندرتیکر شد American Bad Ass برر رفت و سال 2004 یعد در WM 20 دوباره برگشت و منجر تیکر شد. برر بعد از Brother Love منجر تیکر شد.مارک اولین مسابقه رسمی خود را در Survivor Series سال 1990 انجام داد. او عضو تیم تد دیبیاسی بود که در آن هانکی تانک من و گرگ والنتاین هم حضور داشتند.

تیکر هیچگاه فکر نمیکرد که یک کج کار حرفه ای شود. او در سال 84 شروع به تمرین بسکتبال کردو حتی تصمیم خود را برای حضور در یکی از تیمهای بسکتبال گرفته بود. تا اینکه کشتی گیر شد!!!

او مسابقه Casket یا همان تابوت را در WWF و سایر کمپانیها رواج داد و اکثر مسابقات آن نیزخود وی انجام داده. اولین مسابقه وی در تابوت با کامالا بود که او را شکست داد. پس از آن حریفان وی در اینگونه مسابقات به ترتیب: یوکوزونا در سال 94, یوکوزونا باز هم در سال 94, کاما مصطفیدر سال 95, باز هم با کاما در سال 95, میبل در سال 95, گلداست در سال 96, شاون مایکلس درسال 98, کین در سال 98, راک در سال 99, هیدنریچ در سال 2005 و رندی و باب اورتون نیز درسال 2005.

اولین مسابقه رسمی وی در تاریخ کشتی کج در لیگ USWA بود که در مقابل Jerry Lawler انجام شد و توانست او را شکست دهد. او در لیگ ذکر شده با نام Master of The Pain کشتی میگرفت که منجروی هم اسکندر اکبر نام داشت. او توانست در لیگ USWA کمربند سنگین وزن را از آن خود کند.

سپس به WCW رفت و در آنجا نام خود را Mean Mark Callous گذاشت.در WCW توانست Johnny Ace را شکست دهد.سپس Brian Pillman را شکست داد.آخرین مسابقهاو در WCW در مقابل Lex Luger انجام شد.

بالاخره به WWF آمد و همانطور که ذکر شد در سوروایوور سریس سال 90 در تیم تد دیبیاسی عضوشد. در همان زمان منجر او برادر لاو بود. در سال 91 پاول برر جای برادر لاو را گرفت.

در سوروایوور سریس 91 هوگن را شکست داد و برای اولین بار کمربند WWF را از آن خود کرد.

در سامراسلم 93 توانست Giant Gonzalez را شکست دهد.

در سامراسلم 94 توانست Fake Undertaker را شکست دهد.

در این یور هوس 5 توانست Mable را شکست دهد.

در سال 96 Mankind را شکست داد.

در سال 1997 او عنوان قهرمانی بهترین موزیک و ورود به رینگ را به خود اختصاص داد.

در سال 97 توانست Vader را شکست دهد.

در سال 97 توانست Hakushi را در ژاپن شکست دهد.

در آنفرگیون 98 کین را شکست داد.

در کینگ آو د رینگ 98 Mankind را شکست داد.

در کینگ آو د رینگ 99 راک را شکست داد.

در سال 2000 توانست Kurt Angle را شکست دهد.

در سال 2001 او و کین توانستند اج و کریستین را شکست دهند.

در نو مرسی 2001 توانست Booker T را شکست دهد.
در سال 2001 RVD را برد.

در سال 2002 Steve Austin را شکست داد.

در سال 2002 توانست Hulk Hogan را شکست دهد.

در کسنگ آو د رینگ 2002 Triple H را برد.

در سامراسلم 2002 Test را مغلوب کرد.

در ونجنس 2003 John Cena را شکست داد.

در سامراسلم 2003 A-Train را شکست داد.

در جوجمنت دی 2004 Booker T را شکست داد.

در گریت آمریکن بش 2004 Dudley Boyz را شکست داد.

در سوروایوور سریس 2004 هیدنریچ را شکست داد.

در رویال رامبل 2005 باز هم هیدنریچ را شکست داد.

در آرماگدون 2005 رندی اورتون را شکست داد.

او قصد دارد تا بار دیگر قهرمان سنگین وزن شود...